Mindig a legmelegebb szobában, a nagy ablakokkal, napsütötte falakkal rendelkező lakrészben közvetlenül az ablaknál, és a naptól felmelegedő falfelületeknél hűtsünk és fogjuk meg a hőséget a klímával. A meleg szoba lehűtésével az árnyékos, északi, keleti fekvésű rész is sokkal hűvösebb, élhetőbb lesz.
Egy tagolt lakásban sajnos egy darab klíma nem képes eredményesen hűteni így több klímára lesz szükség. Abban az esetben, ha a két szoba között az ajtó mérete (dupla ajtó) megengedi akkor annak teljes kinyitásával hűteni lehet egyik szobát a másikból, de egy normál ajtón alig dolgozik át a szomszéd szobába a klíma.
A folyosókon, szűk átjárókon felszerelt klíma nem alkalmas csak lokális hűtésre, mert a klíma akkor dolgozik a legjobban, ha a méretéhez képest egy nagy térben helyezzük el és nagy mennyiségben állíthat elő hideg levegőt.
Általános technikai szempont, hogy legyen elegendő hely a beltéri egység számára, ami általában 75-80 cm széles 26-32 cm magas. A mennyezettől legalább 10-15 cm-re, jobbról-balról minimum 50-60 cm helyet igényel. Továbbá figyelembe kell venni, hogy a nyílászárok felett az áthidaló 10-20 cm helyet elvesz.
Szintén a technikai részletek közé tartozik, hogy nem célszerű a kültéritől nagyobb távolságra felszerelni a beltéri egységet, mivel a csővezetés hosszával egyenes arányban csökken a teljesítménye is. A gyárilag megadott maximális csővezetési távolság 20-25 méter, de itt már plusz hűtőközeget kell tölteni a hűtőkörre, mivel a klíma gyári töltete 6-8 méter hosszra van optimalizálva. A hosszabb csövezéssel egyrészt jelentősen megnöveljük a kiépítés költségeit, másrészt pedig a cseppvíz elvezetésének módozatait is érdemes átgondolni, hiszen nagyobb távolságra a gravitációs lejtéssel már problémás lehet a víz kivezetése.